Rok szkolny za pasem i przed nami kolejne długo wyczekiwane przez dzieci wakacje. Beztroska zabawa, której będą oddawać się nasze pociechy nie może jednak zupełnie udzielać się rodzicom. Lato to bowiem najlepszy czas, aby zacząć gromadzić wyprawkę szkolną i nowe ubrania w atrakcyjnych cenach. Moda dziecięca rządzi się swoimi prawami i aby szafa Twojego dziecka odpowiadała najnowszym trendom, musisz je poznać!

W najnowszych kolekcjach projektanci stawiają na kolor

Żywe, intensywne kolory to w modzie dziecięcej ponadczasowy akcent. Nie ma tu miejsca na monotonne, pozbawione charakteru, ciemne stroje. Szafa dziecka otwarciu powinna być tak barwna  jak cały pokój, aby maluch w swojej stylizacji czuł się dobrze i wyglądał dobrze podkreślając tym swoją dziecięcą, beztroską radość.

Nie każdy strój nadaje się do szkoły!

W szkołach, już od początku ścieżki edukacyjnej, pedagodzy kładą duży nacisk na prezencję dziecka. Warto więc dopilnować tego, aby mały uczeń nie spełniał swoich modowych fanaberii na szkolnych korytarzach. Moda dziecięca daje ogromne pole do popisu, dlatego też mocno akcentowane dodatkami, abstrakcyjne, pstrokate stroje zostawmy w szafie. Dżinsy i koszula też mogą wyglądać dobrze a przyozdobione kolorowymi haftkami, pagonami czy kokardkami na pewno wywołają uśmiech na twarzy dziecka.

Modne trendy dziecięce taniej

Budżet rodziców bywa ograniczony, ale zamiast na ilość lepiej postawić an jakość ubrań. Tanie fasony nie są trwałe, szybko niszczeją i źle się noszą a przecież w szkole, w domu czy na placu zabaw dziecko zawsze chce czuć się komfortowo.