Ostatnie tygodnie poprzedzające poród sprawiają, że przyszła mama coraz bardziej nerwowo zaczyna zastanawiać się czy wszystko jest już właściwie przygotowane. Trudno się dziwić, pierwsze dziecko to dla młodych rodziców prawdziwy test życia. Brak doświadczenia popycha ich do wielu błędów, których skutki odbijają się przede wszystkim na budżecie.

Moda dziecięca odbiera zdolność racjonalnego myślenia

Kolorowe ubranka dziecięce na półkach sklepowych potrafią rozczulić każdego. Jednak dziecko w pierwszych miesiącach życia rośnie nadzwyczaj szybko. Ilość ubrań powinna więc być ograniczona na tyle, aby młoda mama nadążała z praniem, suszeniem i prasowaniem. Większą uwagę lepiej poświęcić akcesoriom, które okażą się niezastąpioną pomocą w opiece nad maleństwem.

Elektroniczna niania to nie wszystko co znajdziemy w sklepach z modą dziecięcą i akcesoriami

Dobrze wyposażone sklepy dziecięce w swojej ofercie posiadają szeroki wybór akcesoriów i sprzętów, wśród których największą popularnością bez wątpienia cieszą się nowoczesne, elektroniczne nianie. Obecnie producenci posiadają w swojej ofercie modele z wbudowanym monitoringiem, dzięki czemu rodzice mogą nie tylko słuchać dziecka, ale też obserwować.

Skłonność dzieci do bezdechu nocnego to zmora wielu rodziców, dlatego niezbędnym gadżetem będzie także monitoring oddechu, który zaalarmuje nas jeśli tylko zachowanie maleństwa się zmieni.

Zachęcamy do inwestowania w takie gadżety, ponieważ dzięki nim rośnie bezpieczeństwo noworodka w pierwszych miesiącach życia a to przecież jest najważniejsze.